Aasta prokuröriks 2017 valiti juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. Riigi peaprokurör Lavly Perling tõi autasu üle andes välja, et Steveni panus korruptsioonivastases võitluses on olnud märkimisväärne. Aasta prokurör on juhtinud ja kohtusse saatnud mitmeid väga mahukaid, Eestis õiguskorra jaoks olulist tähendust kandvaid kriminaalmenetlusi.

"Ta on viimastel aastatel saatnud kohtusse mitmeid olulisi korruptsioonikuritegusid ning lisaks oma enda menetluses olevatele kriminaalasjadele juhtinud mitmeid korruptsiooniteemalisi töögruppe ja ümarlaudu ning koordineerinud üle-eestilisi kriminaalmenetlusi. Tema enda kriminaalasjadest on olulisimateks süüdistuse esitamine elamislubade taotlemisega seotud kuritegelikule ühendusele, altkäemaksu võtnud tehnoülevaatajatele, Maanteeameti sõidukite registreerimisega seotud ametnikele ning Tallinna Linnavalituse juhtidele,“ kirjeldas aasta prokuröri auhinna üle andnud Perling.

Pildil on Steven-Hristo Evestus.
Pildil on Steven-Hristo Evestus.

Parimad prokurörid ringkonnaprokuratuurides:

Lõuna Ringkonnaprokuratuur ringkonnaprokurör Raul Heido
Lääne Ringkonnaprokuratuur ringkonnaprokurör Gardi Anderson
Põhja Ringkonnaprokuratuur ringkonnaprokurör Stella Veber
Viru Ringkonnaprokuratuuris abiprokurör Kristiina Erte

Vabariigi presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgiga tunnustati 2017. aastal Natalia Miilveed ja Andres Ülvistet.

Aasta ametnikuks nimetati riigiprokuratuuri personalitalituse nõunik Birgit Rohtjärv.

Aasta koostööpartnerina tunnustati Ida prefektuuri kriminaalbüroo organiseeritud kuritegude talituse lastekaitseteenistust, kelle aastapikkuse pingsa töö tulemusena suudeti koguda piisavalt tõendeid, et lahendada kogu Eestit vapustanud noore tüdruku surmajuhtum. Kogutud tõendite alusel esitas saatis prokuratuur kohtu alla kaks noormeest – neist üht süüdistatakse tapmises ning teist kuriteo varjamises.