Aasta prokuröri tiitli sai 2016. aastal Viru Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kask (vasakul).
Aasta prokuröri tiitli sai 2016. aastal Viru Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kask (vasakul). 

Aasta prokuröriks 2016 valiti Viru Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kask. Kalmer Kask on tugeva selgrooga prokurör, kes esindas riiklikku süüdistust süüdimõistva otsusega lõppenud kriminaalasja des, milledes kohus tunnistas korruptsioonikuritegude toimepanemises süüdi Kohtla-Järve endise linnapea, aselinnapea ning Jõhvi vallavalitsuse endise liikme ning ettevõtja. Selle kõrval on tal ette näidata veel rida Ida-Virumaa lahendatud ja kohtus võidetud korruptsioonijuhtumeid. 

Tiitlit vastu võttes tänas eriasjade prokurör Kalmer Kask kõiki Virumaa kolleege ja teisi, kellega ta on koostööd teinud, ning rõhutas, et sellist tiitlit ei saada üksi – see on meeskonnatöö tulemus.

Tiitlit üle andes ütles peaprokurör Lavly Perling, et ei pea pikalt kirjeldama inimeste tundeid, kui ametnik kuritarvitab oma valija ja riigi usaldust. „Tegemist oli keeruliste kriminaalasjadega ning Ida-Virumaa korruptsioonijuhtumite lahendamise tähtsust kogu Eestile on raske alahinnata. Kalmer Kask on eriasjade prokurörina aastaid panustanud Ida-Virumaa korruptsioonijuhtumite lahendamisse ning õigusalased teadmised ja põhjalikkus on teenitult leidnud tunnustamist kolleegide poolt,“ lisas riigi peaprokurör Lavly Perling. 

Parimad prokurörid ringkonnaprokuratuurides ja Riigiprokuratuuris:

Lõuna Ringkonnaprokuratuur ringkonnaprokurör Allar Nisu
Lääne Ringkonnaprokuratuur ringkonnaprokurör Gardi Anderson
Põhja Ringkonnaprokuratuur eriasjade prokurör Leelet Kivioja
Viru Ringkonnaprokuratuuris riigiprokurör Andres Ülviste

Vabariigi presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi sai 2016. aastal Viru Ringkonnaprokuratuuri Jõhvi osakonna vanemprokurör Ene Timmi

Aasta ametniku tiitli sai 2016. aastal personaliosakonna juhataja Marianne Tiigimaa (vasakul).
Aasta ametniku tiitli sai 2016. aastal personaliosakonna juhataja Marianne Tiigimaa (vasakul). 

Aasta ametnikuks 2016 valiti personalitalituse juhataja Marianne Tiigimaa. Tema juhtimisel võeti prokuratuuris kasutusele puhkuste ja lähetuste portaalid. Tema olulisel kaasabil loodud uus abiprokuröri ettevalmistusprogramm, rakendatud uus motivatsioonisüsteem ning laiendatud prokuratuuri rahvusvahelise suhtluse võrgustikku. 

„Mariannet iseloomustavad innovaatiline mõtlemine ja initsiatiiv. Tema eestvedamisel toimus näiteks kevadel koolitus, kus osalesid seitsme erineva riigi prokurörid. Lisaks korraldab ta prokuröride vahetusprogrammi, mille raamides on sel aastal meid külastanud prokurörid Saksamaalt, Itaaliast ja Rumeeniast,“ ütles riigi peaprokurör Lavly Perling. „Pean rahvusvahelist koostööd äärmiselt oluliseks. Usun, et pidev kogemuste jagamine ja kontaktide hoidmine on toimiva koostöö tugevaks vundamendiks,“ selgitas riigi peaprokurör.